CENTRUM  PRO  KOSMETICKOU LÉČBU  AKNÉ

 LÉČBA AKNÉ


Při léčbě akné je důležitý komplexní přístup. 

Účinné zákroky při léčbě akné

Čištění pokožky

V našem kosmetickém studiu provádíme čištění mechanické a ultrazvukem. Tyto zákroky lze vzájemně kombinovat. K čištění pokožky přistupujeme pouze v případě, kdy nedochází ke zhoršení stavu akné.

Mezoterapie

Používá se nejen při léčbě akné, ale také po jeho odstranění, kdy na pokožce zůstaly nevzhledné jizvičky. V závislosti na příčině vzniku akné a konkrétním problému doktor umíchá speciální koktejl a pomocí injekcí ho vpravuje do pokožky. K léčbě akné používáme speciální mezokoktejly, které obsahují množství vitamínů a mají antibakteriální i protizánětlivý účinek. Jedná se o etapu, jejímž cílem je nejen pokožku důkladně vyčistit, ale rovněž ji připravit na nanesení dalších přípravků.

Fototerapie

Jedná se o zákrok, ke kterému přistupujeme v případě, kdy je naším cílem sanace a odstranění zánětlivých ložisek. Fototerapie se dostává do hloubky a tím pozitivně působí na oblasti těla, kde má člověk zánět. Pomocí světelné terapie je zničen zdroj bakterií, který způsobuje vznik akné. Příkladem takové bakterie je propionibacterium acne. K tomuto zákroku přistupujeme také v případě léčby nedokonalostí pleti po akné.

Chemický peeling

Chemický peeling používáme při léčbě akné zejména pro jeho antibakteriální a protizánětlivé účinky. Odstraňuje odumřelé buňky na povrchu pokožky a rovněž eliminuje nedokonalosti pleti po vyléčení akné. Je taktéž vhodný na vyhlazení jizev a zmírnění pigmentových skvrn. Konkrétní složení je vždy stanoveno lékařem, jelikož existuje více druhů, které se liší svou hloubkou.

Mikroneedling

Používáme k odstranění nedokonalostí pleti po vyléčení akné. Mikrojehličkování stimuluje produkci kolagenu, což vede k vyhlazení jizev.