Vodíková terapie

Proč stárneme? Proč jsme nemocní? Jednou z hlavních příčin je takzvaný "oxidační stres". Hlavním zdrojem oxidačního stresu jsou volné radikály. Velké množství volných kyslíkových radikálů vzniká v mitochondriích. Co se za tímto názvem skrývá?

Pro nás je důležité jedno: už dlouho víme, že akutní oxidační stres způsobuje vážné poškození tkání a stane-li se trvalým, je jednou z hlavních příčin mnoha častých onemocnění, rakoviny i zrychleného procesu stárnutí. Ve vývoji účinných antioxidantů nevykazujících vedlejší účinky bylo přes všechny snahy farmaceutických firem a výživových poradců dosaženo jen sporých výsledků. Objevila se však nadějná zpráva: japonští výzkumníci zjistili, že velký potenciál jako účinný anorganický antioxidant

pro léčebné použití má molekulární vodík [Ohsawa et al., Nat. Med. 13 (2007) 688–694].

K dispozici je několik způsobů jak molekulární vodík užívat: vdechováním, pitím vodíkem sycené vody, koupelemi v o vodík obohacené vodě, injekcemi či očními kapkami vodíkem nasyceného fyziologického roztoku, ale i povzbuzením produkce střevního vodíku bakteriemi – a nově v tabletách. Vodík má pro terapeutické a preventivní aplikace mnoho výhod. Vykazuje nejen účinnost proti oxidačnímu stresu, ale rozličné protizánětlivé a protialergické efekty. Klinické pokusy ukazují, že aplikace molekulárního vodíku zlepšuje patologii mitochondriálních poruch. Molekulární vodík zaujímá v současné době první místa na poli lékařského výzkumu. Existuje velké množství vědeckých studií, ve kterých se vědci zabývají mechanismy oxidačního stresu a s ním souvisejícími chronickými degenerativními onemocněními včetně zrychleného stárnutí, stejně jako nemocí souvisejících s narušením acidobazické rovnováhy.

‼️Vodíková voda, kterou budete pit při inhalaci….je vhodná pro široké spektrum kožních onemocnění, jako je lupénka, ekzémy, zánětlivé onemocnění kůže. Její popíjení zvyšuje energii a pomáhá v boji proti civilizačním onemocněním, způsobených mimo jiné také každodenním stresem…..